Ana Sayfa - Genel Sağlık - Göbek Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir, Göbek Eritme Diyeti

Göbek Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir, Göbek Eritme Diyeti

Göbek çevresindeki yağlanma özellikle pek çok kimsede görülmesine karşılık estetik açıdan da oldukça kötü bir görünüm sergilemektedir. Yağlanma, genelde erkeklerde kadınlara kıyasla daha çok görülmektedir. Ancak 40 yaş sonrası kadınlarda yağlanma da görülebilmektedir. Göbek eritme diyeti uygulayarak bu yağlardan kurtulabilirsiniz.

Göbek Çevresindeki Yağlanma Neden Olur?

Göbek çevresinde oluşan yağlanma hem günlük yaşam kalitesinin etkilenmesi hem de sağlık açısından önemli sorunlar yaratabilmektedir. Bu türden yağlanmalar kalp hastalıkları, felç ve diyabet gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedirler. Aynı zamanda hareket kabiliyetini de önemli ölçüde düşürmektedirler. Özellikle yanlış beslenme yüzünden bu yağlanma oluşmaktadır.

Yağ ve Kalori Kilo Almaya Sebep Olur

Yağ içeriği yüksek olan besinlerin tüketilmesi, gereğinden fazla kalori alınmasına neden olarak göbek çevresindeki yağlanmayı arttırmaktadır. Tüketilen besinlerdeki doymuş yağ oranlarının yüksek olması bu türden bir kilo almak için en önemli etmendir. Özellikle hazır ve fast – food türü besinlerin sık tüketilmesi, sebze ve meyve yemenin az olması gibi hallerde yağlanmayı çok fazla etkilemektedir. Bunların yanında alkol tüketimi de yağlanmaya etki edebilmektedir. Özellikle alkolde bulunan yüksek kalori, vücuttan kolay atılmadığı için yağlanmaya neden olabilmektedir. Mayalı olan içkilerde bu oran çok daha yüksektir.

Göbek Çevresindeki Yağlardan Nasıl Kurtulursunuz?

Göbek yağı eritmek için beslenme alışkanlarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Göbek yağı eritme diyeti olarak şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Lif içeriği yüksek olan besinlere öncelik verin. Bu bakımdan yulaf, tam tahıllı ekmek, tam buğday makarna, meyve ve sebzeler, bakliyat, şalgam, pancar gibi besinler zayıflamanıza neden olacaktır. Ayrıca meyve suyu içmek yerine lifin daha fazla olması açısından meyvelerin kendilerini tüketmeniz de yararlı olacaktır.
  • Yeşil çay ve yaban mersini tüketmeniz özellikle vücudunuzun forma girmesi ve göbek çevresindeki yağlarınızın erimesi için son derece etkili olmaktadır.
  • Trans yağ tüketimlerinden uzak durun. Hazır gıdalarda bulunan trans yağlar, hem kilo sorununu hem de diğer sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.
  • Öğünlerin az bir şekilde tüketilmesi gerekir. Ana öğünler yerine gün içinde örneğin 5 öğün yaparak daha az şekilde besin tüketmeyi sağlayabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

En hızlı göbek eritme nasıl yapılır?

Etkili şekilde göbek eritmek için diyet yapılması kadar spor çalışmalarına da ağırlık verilmesi gerekmektedir.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın