Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Etkili Siğil Geçirme Yöntemleri Neler?

Etkili Siğil Geçirme Yöntemleri Neler?

Etkili siğil geçirme yöntemleri bu şikayete sahip olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Vücudunuzda çıkmaya başlayan siğillerin geçmesi için çeşitli tedavi yöntemleri bulunuyor. Bu süreçte alanında uzman bir doktora gitmeniz ve bu süreci etkili bir şekilde atlatmanız gerekiyor.

Vücutta Çıkan Siğillerin Nedeni Nedir?

Vücutta çıkan siğillere HPV adı verilen virüsün neden olduğu söylenebilir. Birçok türe sahip olan bu virüs varlığını kişilerin vücudunda siğil çıkması ile gösteriyor. HPV virüsü hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebiliyor ve cinsel yolla bulaşan bir hastalık olarak nitelendiriliyor. Fiziki bir koruma olmadan yapılan cinsel ilişkilerde bu hastalığa yakalanma riski büyük ölçüde artıyor.

Etkili siğil geçirme için kişilerin başvurabileceği birkaç farklı yöntem bulunuyor. Disiplinli bir tedavi süreci sonrasında bu virüsten tamamen kurtulmanız ve sağlığınıza kavuşmanız mümkün.

Vücutta Çıkan Siğiller Nasıl Geçer?

Vücudunuzda çıkan siğiller için ilk olarak bu konuda uzman bir doktora başvurmanız gerekiyor. Bu siğiller için genel olarak yakma tedavisi yapılıyor. Bu süreçte siğilleriniz hijyenik bir ortamda, bir alet yardımıyla yakılarak yok ediliyor. Aynı zamanda bu süreçte kişiler birçok ilaç tedavisi de görüyor. İlaçlarınızı düzenli bir şekilde kullanmanız bu noktada çok büyük bir önem taşıyor. Bazı durumlarda ise kişilerin siğillerinden parça alınarak bu parça incelemeye gönderiliyor. Bu işlem sayesinde HPV virüsünün hangi türüne sahip olduğunuzu öğrenebiliyorsunuz.

Etkili siğil geçirme için kişilerin en önemli etken olarak HPV aşısı olmaları gerekiyor. Bu aşılar eczanelerden temin ediliyor ve toplam olarak üç dozdan oluşuyor. Altı ay süren bu aşı sürecinin sonucunda kişiler HPV virüsünü vücutlarından atabiliyor. Eğer vücudunuzda siğil çıktığını tespit ettiyseniz en erken tarihte bir doktor randevusu almanızda büyük fayda var.

Sık Sorulan Sorular

Siğiller Dokunma Yolu İle Bulaşır Mı?

Genital bölgenizde çıkan siğiller cinsel yolla kolay bir şekilde bulaşır ve hem sizi hem de partnerinizi büyük bir tehlikeye sokar. Bu nedenle tedavi süreci boyunca cinsel ilişkiye girmemenizde fayda olduğu söylenebilir. Böylece kendiniz için enfeksiyon riskini de sıfıra indirmiş olursunuz.

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın