Ana Sayfa - Kullananlar - Concor Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Concor Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Concor kullananlar yorumları ile sosyal medyada diğer hastalar tarafından merak ediliyor. Geçmişte ya da mevcut olarak Concor kullanan kişiler, deneyimlerini ve görüşlerini yaptıkları yorumlarla sosyal medya platformlarından paylaşıyor. Bu yüzden ilacı kullanmaya yeni başlayacak kişiler için bu yorumlar oldukça değerlidir. Bunun yanında diğer ilaçları kullananlar tarafından yapılan yorumları merak ediyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Concor Ne İlacı?

Concor Ne İlacı?
Concor Ne İlacı?

Öncelikle belirtelim ki Concor, bisoprolol fumarat adlı bir ilacın ticari adıdır. Bisoprolol, beta blokerler olarak adlandırılan bir ilaç sınıfına aittir ve kalp ritmini kontrol etmek için kullanılır.

Concor, özellikle kalp yetmezliği tedavisinde etkilidir. Ayrıca yüksek tansiyonu tedavi etmek için de kullanılır ve bazen anjina (göğüs ağrısı) semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olmak için de kullanılır.

Bisoprolol, kalp atış hızını ve kan basıncını düşürerek kalbin ihtiyaç duyduğu oksijen miktarını azaltır. Bu, kalbin daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur ve semptomları azaltabilir. Böylece Concor Ne İlacı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Concor 5 mg Ne İşe Yarar?

Concor 5 mg, kalp rahatsızlıkları ve yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bisoprolol fumarat adı verilen bir etken madde içerir ve beta blokerler ilaç sınıfına aittir. Bu ilacı kullanacak olan insanlar Concor 5 mg ne için kullanılır? Sorusunu oldukça merak etmektedir.

Concor 5 mg, kalbin atış hızını yavaşlatarak ve kan basıncını düşürerek kalp hastalıklarının semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, kalp krizi riskini azaltmaya, kalp yetmezliği semptomlarını iyileştirmeye ve anjina (göğüs ağrısı) semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Böylece Concor 5 mg Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Concor 5 mg Kullananlar

Genellikle insanlar ilacı kullanmadan önce internette o ilaç hakkında yapılan yorumları araştırmaktadır. Bunun sebebi ise daha önce bu ilacı kullanan kişilerin yaptığı yorumlardır. İşte Concor 5 mg Kullananlar yorumları şu şekildedir:

 • “Bir hipertansiyon hastası olarak oldukça zor zamanlar geçirdiğimi söyleyebilirim. Bunun ardından Concor kullanmaya başladım ve çok büyük oranda tansiyonum dengelenmeye başladı. Hekim kontrolünde kullandığım için değerlerim de an be an kontrol ediliyordu. Concor’un iyileşmemdeki payı oldukça büyük olduğu için herkese önerimdir.”
 • “Uyku bozuklukları nedeniyle doktora gittiğimde kalp hastalığımın olduğunu öğrendik. Sürecin nasıl ilerleyeceğini sorduğumda ise Concor kullanmam gerektiğini belirttiler. Çevremde kullanan sayısı epey fazla olduğu için ne olduğunu biliyordum. En kısa sürede temin ettim ve kullanmaya başladım. Zamanla değerlerim normale dönmeye başlıyor.”
 • “10 Mg Concor tablet kullanıyorum. Kalp kası rahatsızlığına sahibim ve bazı durumlarda anlık krizler geçirebiliyordum. Concor tüm bu krizlerin tamamını ortadan kaldıran ilaç oldu. Bu sebeple elimdeki kutu bitmeden yenisini almaya başladım. Hayatımı pozitife döndüren ve genel sağlık durumumu iyileştiren bir ilaç oldu.”
 • “Concor tabletleri yıllardır kullanırım. Kalp rahatsızlığımdan ötürü doktorum tavsiye etmişti. Bu ilaç uzun yıllardır tek yoldaşım.”

Concor Zararları

Concor’un ciddi yan etkileri nadir görülür, ancak herhangi bir şüpheli semptom hissettiğinizde veya ciddi bir yan etki geliştirdiğinizde, hemen doktorunuza danışmanız önemlidir.

Ayrıca, Concor, astım veya KOAH gibi solunum problemleri, kalp bloğu veya düşük kan basıncı olan kişilerde kullanılmamalıdır. Ayrıca, hamilelik ve emzirme döneminde de kullanımı önerilmez. İşte Concor Zararları şu şekildedir:

 • Yorgunluk, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali
 • Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, karın ağrısı
 • Düşük tansiyon (hipotansiyon)
 • Kalp atışlarının yavaşlaması (bradikardi)
 • Solunum zorluğu, öksürük
 • Depresyon, kaygı

Concor İlaç Kilo Aldırır mı?

Concor (bisoprolol), kilo aldırıcı bir ilaç olarak bilinmez. Ancak, bazı hastaların ilacın yan etkileri olarak kilo aldığı rapor edilmiştir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Medikinet Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Concor gibi beta blokerler, metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. Ve bu da bazı insanların kilo almalarına neden olmaktadır. Ayrıca, ilaçlar bazı hastalarda iştah artışına da neden olmaktadır. Bu da kilo alımını tetikleyebilir. Bununla birlikte, Concor’un kilo aldırıcı bir ilaç olarak tasarlanmadığını ve kilo alımının her zaman ilaç kullanımı ile ilişkili olmayabileceğini belirtmek önemlidir. Böylece Concor İlaç Kilo Aldırır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Uzun Süre Concor Kullanılır mı?

Concor, hipertansiyon ve kalp hastalıklarının tedavisi için kullanılıyor. Kalbi doğrudan etkileyen bu tür ilaçların kullanımının genellikle doktor kontrolünde olması tavsiye ediliyor. Bu minvalde sıkça sorulan uzun süre Concor kullanılır mı sorusu da gündemde yer alıyor.

Concor’un ne kadar kullanılacağı ve hangi ölçekte kullanılacağı tamamıyla uzman hekim tarafından karar verilen bir süreçtir. Pek çok kişi yalnızca birkaç ay Concor kullansa da yıllar boyu kullanan hastalar da vardır. İlacın ne kadar süreyle kullanılacağı kişinin genel sağlık durumuna, kalp sağlığına ve genel itibarıyla şikâyetine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Concor 5 Mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Concor’da da bazı yan etkiler bulunmaktadır. Özellikle kalp ile doğrudan ilintili bir ilaç olması sebebiyle yan etkileri kontrol edilmeden alınmamalıdır. Aynı zamanda bir uzman hekim kontrolünde olunması şarttır. İşte Concor 5 mg yan etkileri aşağıdaki gibidir:

 • Depresif ruh hali
 • Hafif baş ağrısı
 • Terleme
 • Uyku bozuklukları
 • Mide ağrısı
 • Bulantı ve karın ağrısı
 • Cilt reaksiyonları
 • Nabızda yavaşlama
 • Kan basıncında düşüş

Concor 5 Mg Günde Kaç Defa Kullanılır?

Concor, 5 ve 10 mg ölçeklerinde tabletlerle satışa sunulmaktadır. Son dönemde Concor 5 mg günde kaç defa kullanılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Uzman hekim ya da eczacı tarafından aksi söylenmedikçe günde 1 kez ve 1 adet tek tablet kullanılır. Gerekli görülmesi durumunda ise hekim tarafından günde 2 tablete yükseltildiği görülebilir. Bu durum orta vadede değerler gözlenerek uygulanır. Tabletin sabahları aç karna alınması da uzman hekimler tarafından önerilen bir başka durumdur.

Concor 5 Mg Tansiyonu Düşürür mü?

Concor’un kullanımındaki yegâne sebeplerden biri de tansiyonu düşürmesidir. Bu nedenle Concor 5 mg tansiyonu düşürür mü sorusunun yanıtı evet olacaktır. Concor, hipertansiyon ile mücadelede en sık kullanılan ilaçlardan biridir. Aynı zamanda kalp hastalıklarının da büyük bir çoğunluğunda Concor kullanıldığı görülmektedir.

Concor Tablet Fiyatı

Concor tabletler, Türkiye’nin dört bir yanında eczanelerin tamamında eşdeğer fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu nedenle Concor tablet fiyatı güncel olarak aşağıdaki gibidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Fito Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Concor 10 Mg 30 Lak Tablet: 76,72 TL
 • Concor 5 Mg 30 Lak Tablet: 55,52 TL

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Concor kullananlar yorumları ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=Kno-ejNAF4A

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Diğer kullananlar yorumları ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Son olarak Concor kullananlar yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın