Ana Sayfa - Hayatın İçinden - Badem Yağı Kirpik İçin Nasıl Kullanılır? Badem Yağı Kirpikleri Kaç Günde Uzatır?

Badem Yağı Kirpik İçin Nasıl Kullanılır? Badem Yağı Kirpikleri Kaç Günde Uzatır?

Günümüzde bir hayli kozmetik reyonunda yer alan kaş ve kirpiklere dayalı mahsullerin içeriğinde badem yağı bulunmaktadır. İçeriğinde yüksek derecede A, D, E ve K vitamini gibi bedeller barındırdığı gibi, aynı zamanda kalsiyum ve magnezyum mineralleri de barındırmaktadır.

Bu tip bedeller kirpiklerin daha fazla uzamalarına ve aynı zamanda sıhhatli bir yapıda kalmalarını sürdürmelerinde destekçi olmaktadır.

Badem Yağının Kirpiklere Etkisi Nedir?

Hemen her natürel veya kozmetik açıdan fabrikasyon mahsulleri üzerine yorumlar internette ve muhtelif kaynaklarda bulunuyor. Buna müteveccih yararlı yağlar arasında yer alan badem yağıyla alakalı olarak da birtakım negatif yorumların olduğunu söylemekten sakınmayalım.

Bazı şahısların badem yağını dolaysız olarak, karışım halinde veya kozmetiğe dayalı içeriklerle kullanımı sonrasında fayda görmedikleri, kimilerinde ise alerjik problemlere neden olduğu belirtilmiştir. Buna müteveccih kirpiklerinde metamorfoz görmediklerini söyleyen fertlerden kimileri, kirpik döküntüsüne de neden olduğunu iddia etmektedirler.

Bu gidişat tamamen metabolizmanın yağ üzerinde göstermekte olduğu alerjik tepkinlere bağlı olduğunu söylemek muhtemeldir. Bu tip yan tesirlerin oluşmaması ismine, öncelikli olarak bireyin badem yağını cildinin küçük bir noktasına sürerek bedeninde oluşacak tesirleri gözlemlemesi daha verimli olacaktır.

Kaş uzatma yöntemlerini araştırıyor, kalınca ve hacimli kaşlara sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Kaş bakımı yaparak, kaşlarınızda yaşayabileceğiniz seyrelme, dökülme problemlerine deva bulabilir, kaşlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kaşlar çeşitli sebeplerle dökülebiliyor. Hanımefendileri mutsuz eden bir öteki durum ise, kaşlarda meydana gelen seyrelmeler.

Güzelliğinize ehemmiyet veriyor ve sıhhatli görünen kaşlara sahip olmak istiyorsanız birazcık emek vermeniz koşul. Evde de kendiniz bazı şekilleri uygulayarak kaş bakımı yapabilirsiniz. Bu yazımızda size en iyi kaş uzatma ve kalınlaştırma şekillerinden bahsedeceğiz.

Kaşlarınıza masaj yapın

Kaşlar, tıpkı saçlar gibi dibinde kan akışından etkilenen tüylerdir. Bu sebeple kaşlarınıza masaj yapmanız önemlidir. Fazla bastırmadan, nazik hareketlerle 10-15 kere masaj yapmanız kafi olacaktır. Kaşlarınıza masaj yaptığınızda, kan akışını hızlandırmış olmuş olursunuz. Daha fazla oksijen kaş tüylerinin diplerine gider ve kaşlar daha süratli uzar.

Hint yağı kullanın

Hint yağı, sıhhatli kaşlara sahip olmanıza destek olacaktır. Hint yağı ve zeytinyağını karışmasını sağlayarak kaşlarınıza yedirin ve masaj yapın. Bu karışım için her iki yağdan da ikişer damla yeterlidir. Karışım kaşlarınızda minimum beş dakika kaldıktan sonrasında, durulama işlemine geçebilirsiniz. Hint yağını aktarlardan bulabilmek mümkün.

Vazelinle kaşlarınıza bakım yapın

Vazelin, yağlı ve yumuşak yapısı ile cilde ferahlık veren bir maddedir. Bu sebeple kaşlarınıza onunla bakım yapabilirsiniz. Parmağınıza ya da temiz bir pamuk parçasına koyacağınız vazelini, kaşlarınızda uzamasını istediğiniz bölgeye sürün. Bu işlemi yatarken yapabilirsiniz. Siz uyurken kaşlarınız vazelin yardımıyla beslenir. Sabah kalkınca da kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Haftada minimum iki gün bu uygulama yapılabilir.

Proteinli besinler tüketin

Protein, vücudumuz için oldukça önemli. Hücrenin yapıtaşlarından bir kişi olan protein yeni kaş oluşumuna destek verir. Proteinli besinler tüketerek kaşlarınızın sıhhatli olmasını destek olabilirsiniz. Yumurta, yeşil mercimek, tavuk eti, kırmızı et, yoğurt, süt, badem gibi birçok gıda protein içermektedir. Daha fazla protein alarak hem kaş sağlığınız hem de genel sağlığınız daha iyi duruma gelecektir.

Kaşlarınızın bakımını unutkanlık ettiğinizde,  dolgun olmayan, sönük görünen kaşlarınız olur. Kaşlarınıza yapabileceğiniz bakımları uygulayarak, siz de daha sıhhatli kaşlara sahip olabilirsiniz.

Bu yazılara da bakın:

Lavanta Yağı Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?

Menekşe Yağı Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?

Badem Yağını Kirpiklerde Nasıl Kullanabilirim?

  • Badem yağını yatmadan evvel kirpiklerinize sürmelisiniz. Badem yağı uygulamasına geçmeden evvel kirpiklerinizin makyajdan arınmış ve pak olması gerekmektedir. Akabinde 2 damla kadar badem yağını kirpiklerinizin köklerine yedirerek damlatmanız gerekiyor. Gözlerinize dokunmaması ismine dikkatli bir biçimde kulak pamuğu veya eşi ucu ince bir mahsul ile sürüş biçimini doğru bir biçimde yapabilirsiniz.
  • Yapacağınız bu uygulamayı 1 ila en fazla 2 ay vaktince devam ettirmeniz gerekmektedir. her gece yatmadan evvel uygulayacağınız bu yağ sayesinde kirpikleriniz daha iyi bir biçimde uzayacaktır. Ek olarak lens kullanan veya fındık alerjisine ya da eşi vaziyetlere bağlı olan bireylerin hekim hakimiyetinden sonra badem yağını kullanması daha sıhhatli bir adım olacaktır.
Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın