Ana Sayfa » Hayatın İçinden » Badem yağı kirpik için nasıl kullanılır? Badem yağı kirpikleri kaç günde uzatır?

Badem yağı kirpik için nasıl kullanılır? Badem yağı kirpikleri kaç günde uzatır?

Günümüzde bir hayli kozmetik reyonunda yer alan kaş ve kirpiklere dayalı mahsullerin içeriğinde badem yağı bulunmaktadır. İçeriğinde yüksek derecede A, D, E ve K vitamini gibi bedeller barındırdığı gibi, aynı zamanda kalsiyum ve magnezyum mineralleri de barındırmaktadır. Bu tip bedeller kirpiklerin daha fazla uzamalarına ve aynı zamanda sıhhatli bir yapıda kalmalarını sürdürmelerinde destekçi olmaktadır.

Badem Yağının Kirpiklere Etkisi Nedir?

Hemen her natürel veya kozmetiksel açıdan fabrikasyon mahsulleri üzerine yorumlar internette ve muhtelif kaynaklarda bulunuyor. Buna müteveccih yararlı yağlar arasında yer alan badem yağıyla alakalı olarak da birtakım negatif yorumların olduğunu söylemekten sakınmayalım.

Bazı şahısların badem yağını dolaysız olarak, karışım halinde veya kozmetiğe dayalı içeriklerle kullanımı sonrasında fayda görmedikleri, kimilerinde ise alerjik problemlere neden olduğu belirtilmiştir. Buna müteveccih kirpiklerinde metamorfoz görmediklerini söyleyen fertlerden kimileri, kirpik döküntüsüne de neden olduğunu iddia etmektedirler.

Bu gidişat tamamen metabolizmanın yağ üzerinde göstermekte olduğu alerjik tepkinlere bağlı olduğunu söylemek muhtemeldir. Bu tip yan tesirlerin oluşmaması ismine, öncelikli olarak bireyin badem yağını cildinin küçük bir noktasına sürerek bedeninde oluşacak tesirleri gözlemlemesi daha verimli olacaktır.

Badem Yağını Kirpiklerde Nasıl Kullanabilirim?

  • Badem yağını yatmadan evvel kirpiklerinize sürmelisiniz. Badem yağı uygulamasına geçmeden evvel kirpiklerinizin makyajdan arınmış ve pak olması gerekmektedir. Akabinde 2 damla kadar badem yağını kirpiklerinizin köklerine yedirerek damlatmanız gerekiyor. Gözlerinize dokunmaması ismine dikkatli bir biçimde kulak pamuğu veya eşi ucu ince bir mahsul ile sürüş biçimini doğru bir biçimde yapabilirsiniz.
  • Yapacağınız bu uygulamayı 1 ila en fazla 2 ay vaktince devam ettirmeniz gerekmektedir. her gece yatmadan evvel uygulayacağınız bu yağ sayesinde kirpikleriniz daha iyi bir biçimde uzayacaktır. Ek olarak lens kullanan veya fındık alerjisine ya da eşi vaziyetlere bağlı olan bireylerin hekim hakimiyetinden sonra badem yağını kullanması daha sıhhatli bir adım olacaktır.
Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde ve özellikle kullananlar, yaptıranlar, hastalıklar ve sendromlar alakalı tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağmaktır.
Yorum yapın