Ana Sayfa - Kullananlar - Tribeksol Kullananlar Yorumları – Kilo Yapar Mı? – Ciddi Yan Etkiler!

Tribeksol Kullananlar Yorumları – Kilo Yapar Mı? – Ciddi Yan Etkiler!

Tribeksol kullananlar yorumları birçok kişi tarafından merak ediliyor. Tribeksol, B vitaminlerinin dengelenmesi ve -varsa- tamamlanmasını sağlar. Günümüzde birçok kişinin B vitamininin eksik olduğu bilinmektedir. Bu nedenle Tribeksol kullanımı oldukça yaygındır. Her ilaçta olduğu gibi Tribeksol özelinde de internet üzerinden yapılan yorumlar dikkate alınıyor. Bunun yanında diğer ilaçları kullananlar tarafından yapılan yorumları merak ediyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tribeksol B12 Ne İşe Yarar? ⭐

B12, insan vücudu için en önemli vitaminlerden biridir. Hafızadan kuvvete kadar pek çok açıdan vücuda fayda sağlar. Bu nedenle Tribeksol B12 ne işe yarar diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Tribeksol sayesinde B12 vitamininin dengelendiğini görmek mümkündür. Bu da hastaların hayatını pozitif yönde etkileyerek iyileşmeler sağlayacaktır.

Tribeksol Ne İçin Kullanılır?

Tribeksol, B vitaminlerinin dengelenmesinde kullanılan bir ilaçtır. Bu vitaminler; B1, B6 ve yaygın olarak B12’dir. Aynı zamanda aşırı stresli olunan dönemlerde de kullanılabilmektedir. B vitaminlerini dengeleyici bir ilaç olduğu için aynı zamanda sakinleştirici bir etkisi de vardır. Bu minvalde Tribeksol ne için kullanılır sorusu oldukça sık merak edilmektedir. Tribeksol, hem B vitaminlerinde hem stres anlarında hem de mide rahatsızlıklarında kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra B vitaminlerinin eksik olması ve Tribeksol’un kullanılmaması durumunda aşağıdaki semptomları yaşamak kaçınılmaz olacaktır:

 • Kansızlık
 • Nefes darlığı
 • Düzensiz kalp atışı
 • İshal sorunları
 • Halsizlik
 • Yorgunluk
 • Ağız ağrısı
 • Mide ağrısı

Tribeksol Kullananlar Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Tribeksol yan etkileri de mevcuttur. Tribeksol Kullananlar Yorumları dikkate alındığında bu yan etkilerin yaşandığı bildirilmiştir. Genel sağlığa ve gündelik yaşama olumsuz yönde etki edecek herhangi bir yan etki yoktur. Bilinen ve çok rastlanan yan etkileri aşağıdaki gibidir:

 • Hazımsızlık
 • Karın ağrısı
 • İdrar kokusu

Tribeksol Kullananlar Yorumları

Geçmişte ya da halihazırda Tribeksol kullanan kişiler deneyimlerini ve etkilerini yorum yaparak paylaşıyor. Bu yorumlar genel itibarıyla aşağıdaki gibidir:

 • “Uzun yıllardır B12 değerlerimin düşük olduğunu biliyordum. Fakat artık iyice unutkan olmaya başladığımı hissettim. Doktora gittim ve bana Tribeksol önerdiler. Ben de hemen bir eczaneden temin ederek kullanmaya başladım. Bir süre sonra ciddi anlamda unutkanlığımın düzelmeye başladığını hissettim. B12 için test yaptırdığımda ise değerlerin arttığını gördüm.”
 • “Tribeksol, hayatımın dönüm noktalarından biridir. Tribeksol öncesinde adeta bir ruh gibiydim; halsiz, bitkin ve huzursuzdum. Sonrasında ise Tribeksol kullanmaya başladım ve büyük oranda kendime geldim. Benim gibi olan herkese önermeye devam ediyorum.”
 • “Düzensiz kalp atışlarım mevcuttu ve bunu aritmiye bağlıyordum. Fakat aslında durum tam olarak öyle değilmiş. Yaptığım araştırmalar sonucunda doktora gittim ve B vitaminimin eksik olduğunu gördük. Hemen Tribeksol kullanmaya başladık ve kısa süre içerisinde sorun çözüldü.”

Tribeksol Kilo Yapar Mı?

Tribeksol Kilo Yapar Mı
Tribeksol Kilo Yapar Mı

Demir ve B vitamini ilaçları hakkında en çok merak edilenlerden biri de kilo yapıp yapmadığıdır. Bu minvalde Tribeksol kilo yapar mı sorusu çokça sorulmaktadır. Vitamin eksikliği çoğu zaman yalnızca vitamin eksikliğinden ibaret değildir. Bu durum bilhassa kan değerlerini de etkileyen uzun vadeli bir süreçtir. Tedavi edilmemesi durumunda ise yukarıda belirtilmiş olan sorunların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Yapılan çalışmalarda Tribeksol kullanan hastalarda kilo alma üzerine herhangi bir şikâyete rastlanmadığı ortaya çıkmıştır. Tribeksol, kilo yapmaktan ziyade zayıflamaya yardımcı bir ilaçtır.

Tribeksol Uyku Yapar mı?

Genel itibarıyla vitamin ilaçlarına ilişkin Tribeksol uyku yapar mı sorusu da oldukça yaygındır. Vitamin eksikliklerinde uyku hali ve sersemlik gibi yan etkiler bulunmaktadır. Bu tür durumlar Tribeksol alınca kuvvetle muhtemel eskiye dönecektir. Velhasıl Tribeksol uyku yapan bir ilaç değildir. Bu sebeple dikkat gerektiren işlerde çalışan kişiler tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Tribeksol Zararları

Tribeksol (levodopa, karbidopa ve entakapon) Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak her ilaç gibi, Tribeksol kullanımı da bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkilerin bazıları hafif ve geçicidir, ancak bazıları daha ciddi olabilir ve tıbbi müdahale gerektirmektedir. Tribeksol’ün olası zararları şunlardır:

 • Bulantı ve kusma
 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk ve halsizlik
 • İshal veya kabızlık
 • İştah kaybı
 • Ağız kuruluğu

Tribeksol Kaç Günde Etkisini Gösterir?

İlacın etkisi bireyden bireye değişebilir ve kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle Tribeksol, ilk dozun alındığı andan itibaren belirtilerde biraz hafifleme sağlar.

Tribeksol Ne Zaman İçilir?

İlacın dozu ve kullanım şekli, hastanın durumuna, yaşına ve diğer faktörlere göre değişmektedir. Genellikle, Tribeksol günde üç ila dört kez alınır ve dozlar arasında belirli bir süre bırakılır. ,

İlacın kullanımı ile ilgili detaylı talimatlar doktorunuz tarafından verilmektedir. Ancak genellikle, Tribeksol aç karnına alınmalıdır. İlacın yiyeceklerle birlikte alınması, ilacın emilimini etkileyebilir ve etkinliğini azaltmaktadır.

Sonuç

Tribeksol Kullananlar Yorumları hakkında gerçek kullanıcı yorumlarını derledik. Görüyoruz ki bu ilaç hakkında hem olumlu hem olumsuz birçok yorum bulunmaktadır. Ancak unutmamalıyız ki bu yorumların tıbbi bir dayanağı yoktur. O yüzden doktorunuzun talimatlarına uymanızı öneriyoruz.

Tribeksol Kilo Yapar mı? ile alakalı kullanıcıları bilgilendiren ve ilaç hakkında daha fazla bilgiyi içeren videoyu alt kısma ekledik. Daha fazla bilgi için videoyu izlemeyi unutmayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=yGZLLi9AeJg

Ayrıca, Tribeksol Kullananlar Yan Etkileri ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Diğer kullananlar ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Son olarak Tribeksol Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Dr. Kumru Demir

Dr. Kumru Demir

Çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemlerini kullananlar ve yorumları konusunda oldukça başarılı analizler yapan hocamız Kumru Demir, GATA Tıp mezunudur. 3.8 ortalama ile mezun olmuş çok başarılı bir doktordur. Sektörde uzun yıllar boyunca çalışmış, hemen hemen her ilacı bilen ve kullanan yorumlarını önemseyen biridir.
Yorum yapın