Ana Sayfa - Kadın - Dudak Dolgusu Hakkında Yanlış Bilinenler

Dudak Dolgusu Hakkında Yanlış Bilinenler

Dudak dolgusu hakkında yanlış bilinenler bu uygulamadan yararlanmak isteyenler için çeşitli tedirginliklere yol açıyor. Dudaklarının etkileyici, güzel ve canlı görünmesini isteyenler tarafından tercih edilen dudak dolgusu için doğru bilinen yanlışları öğrenmek yararlı olacaktır.

Dudak Dolgusu Hakkında Kalıcılık

Dudak dolgusu hakkında ilk doğru bilinen yanlışlardan birisi uygulamanın kalıcı olduğuna yöneliktir. Ancak uygulama ile bilinmesi gereken kalıcı olmadığıdır. Dudak hacimlendirme ve şekillendirme için kullanılmakta olan dermal dolgu enjeksiyonu kalıcı yapıda değildir. Zamanla vücut tarafından dolgu emilecektir. Ancak vücutta herhangi bir birikim de yapmazlar. Kişinin yaşam tarzı ve dudaklarının yapısı da dolgunun süresini belirlemektedir. Dolgunun sönümlenmesi sonrasında tekrar aynı işlemin tekrarlanması gerekir.

Dudak Dolgusu Tehlikelidir

Dudak dolgusu için bilinen bir diğer sık yanlış da tehlikeli olmasına yöneliktir. Dudak bölgesinde şekillendirme, hacim verme ve ağız çevresinde olan kırışık ve çizgileri gidermek için kullanılmakta olan dermal dolgular, kişinin dudak yapısına göre hafif derecede kızarıklık, şişlik ya da morarma gibi geçici etkiler yaratabilir. Fakat enjekte edilecek jel vücutta cilt altında yer alan hiyaluronik asit içerdiği için herhangi bir hayati risk taşıyacak yapıda değildir. Uygulamanın sonrasında belirtiler çok kısa süreli olur ve risk yaratmaz.

Dudak Dolgusu Sadece Kadınlara Yapılır

Dudak dolgusu hakkında sık bilinen yanlışlardan bir tanesi de bu uygulamanın sadece kadınlara yönelik yapıldığıdır. Ancak erkekler için de dolgu işlemi yapılabilir. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de yaşın ilerlemesi ile birlikte dudak kısmında sarkma ve kırışıklık oluşabilir. Bu durum estetik açıdan hoş olmadığından erkekler de dolgu yaptırarak estetik etkiden yararlanabilir. Özellikle dudak hacimlendirme ve şekillendirme için günümüzde erkekler tarafından da dudak dolgusu sık tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu Yapılışı Uzundur

Sanılanın aksine dudak dolgusu yaptırmak çok kısa süreler içinde gerçekleşir ve günlük yaşamınızı aksatmadan işlerinize devam edebilmenizi de sağlar. Bu bakımdan zaman açısından kısıtlı olduğunuz anlarda da dudak dolgusundan yararlanabilirsiniz. Uzman tarafından yapıldığında ortalama olarak işlem süresi 10 – 15 dakika aralığındadır. İşlem sonrasında ise günlük yaşamınıza sorunsuz devam edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Dudak dolgusu zamanla söner mi?

Her dolguda olduğu gibi dudak dolgusunun da zamanla görünümünü kaybetmesi muhtemeldir.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın