Ana Sayfa - Yaptıranlar - Belden İğne Yaptıranların Yorumları – Vurulan İğnenin Zararları!

Belden İğne Yaptıranların Yorumları – Vurulan İğnenin Zararları!

Belden iğne yaptıranların yorumları genel olarak incelenen ve merak edilenleri karşılayan söylemler arasındadır. Belden Vurulan İğnenin Zararları nelerdir? Ayrıca genel itibarıyla bel ağrısı şikayeti olanların yöneldiği bir tedavi türü olmaktadır. Çoğu insan hayatının belirli döneminde bel ağrısı çekmektedir. Bunun için farklı tedavi seçenekleri gündeme gelse de belden iğne yaptırmak da bunlar arasında son derecede yaygın olacaktır.

Bel ağrısını engelleme ve önleme konusunda enjeksiyon metodu genel olarak uygulanmaktadır. Ayrıca en ideal çözüm seçeneklerinden de bir tanesidir. Ancak ilaçla geçmeyen ya da fizik tedaviyle bir sonuç alınamayan durumlarda devreye bu yöntem girecektir. Cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan başarılı bir sonuç verecek bir tedavi metodudur. Bu tarz merak edilen operasyonlar için yaptıranlar hakkında yapılan yorumları derlediğimiz kategorimize göz atabilirsiniz.

Bel Ağrısı Enjeksiyonu Ağrıyı Nasıl Dindirir?

Bel ağrısı enjeksiyonu ağrıyı nasıl dindirir, en yaygın tedavi metodu olmasından dolayı başarılı sonuçlar almak kaçınılmazdır. Ayrıca bu iğne tedavisi; damardan ya da kalçadan yapılanlara kıyasla daha etkilidir. Özellikle iğne yapmadan önce bölgeye lokal anestezi verilerek, herhangi bir acı duymadan bu tedavi uygulanacaktır.

Bel iğnesinin yapılma amacı tek bir ağrı kaynağına yönelerek bir an önce etki yaratmasıdır. Ayrıca fıtık oluşumunu da engelleyeceğinden dolayı hastaları rahatlatmada bire birdir.

Bel iğnesi, teşhis koymada da etkili bir yöntemdir. Ağrının kaynağının belirlenmediği durumlarda bel iğnesi enjeksiyonuyla birlikte belin hangi bölgesinde problem olduğu ortaya çıkacaktır. Hemen ardından gerekli uygulamalar devreye sokulma sürecinde lokal anestezi de yapılacaktır.

Bel Ağrısı İğneleri Neler?

Bel ağrısı iğneleri neler konusunda farklı biçimler gündeme gelecektir. Yaygın bir biçimde kullanımı ve farklı tedavilerde etkili olması açısından farklı türler vardır. Ayrıca 4 farklı çeşidinin olması da oldukça kapsamlı bir tedavi yöntemi olduğunu gösterecektir.

 1. Epidural ve transforaminal enjeksiyonlar
 2. Sinir kökü bloğu enjeksiyonu
 3. Faset eklem enjeksiyonu
 4. Sakroiliak eklem enjeksiyonu

Bel iğnesi hususunda bu metotların son derecede uygun bir tedavi süreci yaratacaktır. Özellikle epidural ve transforaminal yöntemlerden daha da yaygın bir biçimde yararlanma durumu açığa çıkmaktadır. Özellikle epidural enjeksiyon yöntemi omurga kanalını iyileştirmek için devreye girecektir.

Belden İğne Kimler Yaptırabilir?

Belden iğne kimler yaptırabilir konusunda oldukça kapsamlı bir kitle vardır. Özellikle iyi bir alternatif tedavi olması ve kısa sürede sonuç vermesi nedeniyle herkes bu şekilde bir yönelim içinde olacaktır. Ayrıca genel bir kullanım durumu söz konusudur. Bu hususta bazı kişiler her zaman bu tipte bir tedavi durumunu tercih edecektir.

 • Ameliyat yaptırmak istemeyen kişiler
 • Uzun süre dinlense de etki göremeyen hastalar
 • Ağrı kesici kullanan ancak sancısı dinmeyen kişiler

Belden iğne durumu bilinçsiz bir biçimde uygulanmayarak uzman doktorlar tarafından gerçekleşmektedir. Ayrıca belinden ameliyat olan ancak ağrısı son bulmayan hastalar için de gerekli bir yöntemdir.

Bel İğnesi Nasıl Yapılır?

Bel iğnesi nasıl yapılır süreci son derecede kısa sürecektir. Ancak bu sürecin kısa sürmesi için doktorların talimatlarına uygun bir biçimde hareket etmek son derecede önemlidir. Aşama aşama gelişmesi adına bu şekilde hareket etmekte fayda vardır.

 • İğne işlemi öncesi bölge steril eden bir sıvıyla temizlenecektir.
 • Arkasından hasta üzerine örtü serilir.
 • Gerek görülmesi durumunda sedasyon uygulaması yapılır. Ayrıca lokal anestezi de bu evrede gerçekleşir.
 • İğnenin gireceği nokta net bir biçimde belirlenir. Ayrıca bu belirlemede röntgen görüntülemelerinden ya da kontrast madde enjeksiyonundan yararlanılır.
 • İğne enjeksiyonunun gerçekleşmesi sonrasında bölgeye pansuman yapılacaktır.
 • İğne enjeksiyonu uygulamasının tamamlanmasının ardından kontrol amaçlı olarak hastaların hastanede kalması tavsiye edilmektedir.

Belden Vurulan İğnenin Zararları

Belden Vurulan İğnenin Zararları
Belden Vurulan İğnenin Zararları

Özellikle Belden iğne konusunda belirli bir zarar belirtilmemiş. Ancak, herhangi bir iğne kullanımı genel olarak enfeksiyon, ağrı veya hassasiyet gibi yan etkilere sebep olabilir. Ayrıca, belirli bir hastalık durumu veya alerjik reaksiyonlar da iğne kullanımı sonrası ortaya çıkabilir. Bu nedenle, herhangi bir tıbbi işlem yapmadan önce mutlaka bir sağlık profesyoneliyle danışmanız ve olası yan etkileri konusunda bilgilendirilmeniz önerilir.

Belden İğne Yaptıranların Yorumları

Bazı insanlar Belden iğnesinin etkisini beğenir ve ağrısız bir deneyim olduğunu rapor ederken, diğerleri iğnenin ağrılı olduğunu veya başka yan etkiler yaşadıklarını belirtebilirler. Bu nedenle, Belden iğnesi hakkında yapılan yorumlar kişisel deneyimlere dayalıdır ve genel bir sonuç vermez. Hem olumlu hem olumsuz Belden İğne Yaptıranların Yorumlarını sizler için derledik.

 • Belden iğne ile fıtık tedavisi oldum. Olduka etkili bir sistem.
 • Oldukça ağrılı bir süreçti. Önermiyorum!

Epidural Enjeksiyon Yaptıranların Yorumları

Epidural enjeksiyon yaptıranların yorumları farklıdır ve kişisel deneyimlere dayalıdır. Bazı insanlar epidural enjeksiyonun ağrılarının azaldığını veya tamamen ortadan kalktığını rapor ederken, diğerleri enjeksiyonun ağrılarını azaltmadığını veya yan etkiler yaşadıklarını belirtebilirler.

Ayrıca, epidural enjeksiyonun etkililiği hastalık durumuna, hastanın genel sağlık durumuna ve doktorun uygulama tekniğine göre de farklılık gösterir. Bu nedenle, epidural enjeksiyon hakkında yapılan yorumlar kişisel deneyimlere dayalıdır ve genel bir sonuç vermez. Siz de Epidural Enjeksiyon Yaptıranların Yorumları arasında bulunuyorsanız alt kısımdan fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Belden İğne ile Fıtık Tedavisi

Belden iğne fıtık tedavisi genellikle fıtığın yerleştiği alana doğrudan enjeksiyon yapılarak yapılır. Fıtık enjeksiyonu, fıtık oluşumunu önlemek veya fıtığın küçülmesine yardımcı olmak için anti-enflamatuar veya ağrı kesici ilaçlar içeren bir solüsyonun iğne ile verilmesidir. Fıtık enjeksiyonu sadece belirli fıtık türlerinde etkilidir ve hastanın durumuna göre birkaç seans gerekebilir.

Sonuç

Belden iğne hakkında yapılan yorumlar genel olarak kişisel deneyimlere dayalıdır ve farklı insanlar farklı sonuçlar almışlardır. Ayrıca yapılan bu yorumların tıbbi bir dayanağı olmadığını hatırlatalım.

Yazımızın sonuna gelmeden Belden iğne yaptıranların Yorumları ile alakalı sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıt verilmiştir. Sizin de bu konu ile alakalı sormak istedikleriniz varsa yorum kısmında sormayı unutmayınız.

Belden vurulan iğnenin zararları ile ilgili bilgilendirici video bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için izlemek isterseniz hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Diğer genel sağlık ile alakalı içeriklerimize alt kısımdan erişebilirsiniz. Sağlıklı bireyler olarak kalın.

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için sagliklibireyler.com adresine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Belden İğne Yaptıranların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Arslan

Dr. Yaren Hanım, Yıldırım Beyazid Tıp fakültesi'nden mezun olan ve birçok alanda uzman doktordur. Çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayan, aynı zamanda yaptıran kişilerin de yorumlarını bizlerle paylaşan ekibimizin üyelerindendir.
Yorum yapın