Ülkemizde Coronavirüs vakası 359’a, ölenlerin sayısı 4’e yükseldi

Ülkemizde Coronavirüs vakası 359’a, ölenlerin sayısı 4’e yükseldi

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, ülkemizde yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını görülen 359 vaka olduğunu, bununla birlikte yaşamını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiğini açıkladı.

Vaka sayısı hakkında da bilgi veren Sağlık Bakanı, “Son 24 saatte yapılan 1.981 testten 168’i pozitif çıktı. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı” açıklamasında bulundu.

Coronavirüs dünya çapında korku yaymaya devam ediyor. Bugün İtalya’dan gelen son rakamlar maalesef alınan tüm tedbirlere rağmen vaka ve ölüm sayısında ciddi artış olduğunu gösterdi. İtalya’da bugün 5,322 yeni vaka görülürken 427 ölüm gerçekleşti. Bu son güncelleme ile İtalya Coronavirüs’ten en çok hayatını kaybedenler sayısında Çin’i geride bırakmış oldu.

Türkiye’de bugün sağlık çalışanları için bir moral etkinliği düzenlendi. Bakan Koca’nın davetiyle tüm halkımız saat 21:00’de evlerinin pencelerinden alkışlayarak sağlık çalışanlarına destek vermeye çalıştı. Bu desteğin üç gün daha her akşam saat 21:00’da tekrarlanması bekleniyor.

Corona Virüs Belirtileri

Koronavirüs belirtileri ne zaman, nasıl başlar?

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren takipçilerine güvenilir ve anlaşılabilir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Sahip olduğu uzman kadrosuyla güzellik, sağlık ve diyet konularında faydalı içerikler sunmaktadır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.