Ülkemizde Coronavirüs vaka sayısı artmaya devam ediyor

Ülkemizde Coronavirüs vaka sayısı artmaya devam ediyor

Ülkemizde Coronavirüs salgını sebebiyle yaşamını kaybeden kişi sayısı maalesef 9’a çıktı. Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği duyuruyla “Yaşlı ve direnci zayıf 5 hastamızı kaybettik. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var” açıklamasında bulundu. Koca bununla birlikte bugün 3656 şüpheliye test gerçekleştirildiğini ve vaka sayısının 311 kişi artarak 670‘e yükseldiğini belirtti.

Ülkemizdeki güncel vaka sayısı: 670
Ülkemizdeki güncel ölüm sayısı: 9

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın açıklamasının hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından aşağıdaki açıklamayı gerçekleştirdi. Bu açıklamayla birlikte herkesin aklına Sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusu geldi. Bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken önümüzdeki günlerde neler olacağını hep birlikte takip edeceğiz.

“Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Corona virüse karşı amansız bir mücadele içerisindeyiz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor .İbadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim. Hijyen kurallarına riayet etmeli, sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı, zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız.”

Coronavirüs belirtileri hakkında hazırladığımız detaylı makaleye göz atmayı unutmayın. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Koronavirüs belirtileri ne zaman, nasıl başlar?

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren takipçilerine güvenilir ve anlaşılabilir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Sahip olduğu uzman kadrosuyla güzellik, sağlık ve diyet konularında faydalı içerikler sunmaktadır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.