Ana Sayfa - Cilt Bakımı - Ölü Derileri Temizleyecek Maske Tarifleri

Ölü Derileri Temizleyecek Maske Tarifleri

Ölü derileri temizlemek için maske tarifleri büyük yararlar sunuyorlar. Bu sayede cildinizde ölü derilerin temizlenmesini sağlayacağınız gibi aynı zamanda çok daha parlak ve sağlıklı bir görünüme pratik şekilde kavuşabileceksiniz.

Yulaf Maskesi Tarifi

Ölü derileri temizle maskeleri arasında yulaf maskesi en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor. Bu maske ölü derilerin ciltten kolay şekilde soyulmasına ve çok daha parlak bir görünüm ortaya çıkmasına etki ediyor. Maskeyi yapmak için 3 yemek kaşığı yulaf ununu bir tatlı kaşığı süt ile karıştırmanız gerekiyor. Daha sonra birkaç parça pamuğu da bu karışıma batırın. Pamuktan gelen parçalar karışımın yüzünüze daha rahat sürmeniz için koyulaşmasına neden olacaktır. Kalan koyu karışımı ise yüz maskesi olarak yüzünüze dağıtarak uygulayın. En az birkaç saatlik yüzünüzde kalması halinde cildinizin nemlenmesini sağlayacak ve ölü derilerin kolayca yüzden çıkması mümkün olacaktır.

Papaya Maskesi Tarifi

Cildini ölü derilerden temizlemek isteyenler için eşsiz bir maske tarifi olan papaya maskesi son derece kolay ve pratik bir şekilde hazırlanabiliyor. Bu maskeyi hazırlamak için bir dilim çekirdeklerini çıkarmış olduğunu papayayı püre haline getirmek için ezin. Püre haline gelen papayayı daha sonra yüzünüze krem gibi sürün ve yüzünüze ovalama hareketleri ile pürenin iyice yedirilmesini sağlayın. Yağda çözünen ve ölü derileri gidermek için papaya son derece etkili olacaktır.

Kil Maskesi Tarifi

Ölü derileri temizlemek kil sayesinde de son derece mümkün hale geliyor. Bu tarifi hazırlamak için öncelikle yeşil, kırmızı ya da beyaz kil temin edin ve bir kap içerisinde macun kıvamına gelinceye değin maden suyu ile karıştırın. Maden suyu kullanmanız maskenin etkisini çok daha fazla arttıracaktır. Bu macunu daha sonra banyo esnasında vücudunuza uygulayın ve yaklaşık 10 dakika boyunca bekleyip kurumasını sağladıktan sonra ılık su ile durulayın. Cildiniz genel hatları ile ölü deriler giderilerek eşsiz bir yenilenme yaşayacaktır.

Bal Maskesi Tarifi

Ölü derileri temizleyecek bal maskesi için bir yemek kaşığı balı, iki çekilmiş badem ve yarım kaşık da limon suyu ile karıştırın. Oluşan macun kıvamındaki maskeyi yüzünüze uygulayın ve yaklaşık yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra maskeyi kaldırın.

Sık Sorulan Sorular

Ölü derileri temizleyen maske işe yarar mı?

Düzenli olarak kullanımı ile bahsedilen maskeler ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olabilmektedir.

 

Photo of author

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı Bireyler Sitemiz yayına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurucumuz Çocuk Gelişimi Uzmanı'dır. Sitemizin amacı sağlık kategorilerinde tüm detaylı bilgilere en doğru şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.
Yorum yapın