Madecassol Krem: Nedir? Ne işe yarar? Fiyatı ve Kullananlar

Madecassol Krem: Nedir? Ne işe yarar? Fiyatı ve Kullananlar

Son zamanlarda özellikle COVID-19 nedeniyle güzellik salonlarının kapanmasının ardından kadınlar evlerinde kendi cilt bakımlarını yapmak zorunda kaldılar. Bu konuda internette bir çok farklı bilgi geziyor olsa da kuşkusuz Madecassol krem 2020 senesine damgasını vurmuş durumda. Hemen hemen herkesin son zamanlarda bizlere sorduğu bu merhem hakkında sizleri bilgilendirmeyi arzu ediyoruz. Bu makalemizde özellikle bize en sık gelen; Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol krem nedir? Madecassol krem faydaları nelerdir? Madecassol krem fiyatı nedir ve Madecassol krem sivilce lekelerine iyi gelir mi? sorularına cevap vereceğiz.

Madecassol krem ne işe yarar?

Madecassol krem güzellik ve kozmetik dünyasının sık sık kullandığı Centella Asiatica şifalı bitkisinden üretilen ve özellikle sivilce izi giderici krem olarak bilinmektedir. Madecassol krem sivilce izi konusunda oldukça başarılıdır. Cildinizi onaran, yaraları iyileştiren ve cilt beyazlatma özelliğine sahip bir merhemdir. Ayrıca bayanlar bu kremi ağda ve lazer epilasyon sonrasında ciltte meydana gelen tahrişi engellemek ve tedavi etmek amacıyla kullanmaktadırlar. Madecassol ağda yanığına iyi gelir mi sorusunun cevabı kuşkusuz evet olacaktır. Ağda sonrası Madecassol gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Madecassol yanık içinde yaygın olarak kullanılır. Kuru ciltleri nemlendirmek için oldukça faydalıdır.

Madecassol yüze sürülür mü?

Madecassol krem cilt bakımı konusunda eşsiz bir merhem olduğu için yüze sürülebilir. Sivilce ve yanık tedavisinde bu merhem oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Madecassol krem kullananlar bu konuda oldukça memnundur.

Madecassol yan etkileri nelerdir?

Madecassol kremin bugüne kadar bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat her şeyin aşırısının zararlı olduğu unutulmamalıdır. Merhemin bazı ciltlerde kusma yaptığı ve alerjiye neden olduğu tahmin edilmektedir. Eğer sizde kullanırken böyle bir durumla karşılaşırsanız mutlaka kullanıma ara vermeniz tavsiye edilmektedir. Madecassol krem yan etkilerine maruz kalmamak için bir tüp kullanımın ardından en az bir ay süreyle cildin dinlendirilmesi ve kremin kullanıma ara verilmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca her kremin kullanımında olduğu gibi açık yaralarda direk kullanmamaya özen gösteriniz. Yoksa yaraların su toplanarak iltihaplanmasına ve daha geç iyileşmesine neden olabilir.

Madecassol hamilelikte kullanılır mı?

Madecassol krem’in bugüne kadar yapılan dermatolojik testler sayesinde bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hamilelikte Madecassol kullanılabilir. Fakat kişinin bünyesinde bir alerji olup olmadığı bu konuda önemlidir. O yüzden bu merhemi kullanmadan önce yine de doktorunuza danışmanızda fayda var.

Madecassol fiyatı nedir?

Madecassol krem fiyatı eczaneden eczaneye göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat Madecassol fiyatı 2020 senesinde ortalama 30 TL civarı satılmaktadır. Büyük eczanelerden bu merhemi kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren takipçilerine güvenilir ve anlaşılabilir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Sahip olduğu uzman kadrosuyla güzellik, sağlık ve diyet konularında faydalı içerikler sunmaktadır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.