Kadınlar için evde zayıflama yöntemleri 2019

Kadınlar için evde zayıflama yöntemleri 2019

Zayıflamak için rejim uygulayan insanların metabolizmalarını bozmamaları gerekmektedir. Katı rejim yaparak ve perhiz uygulayarak ciddi sağlık problemleriyle karşılaşmak oldukça mümkündür.

Peki hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler neler?

Kişi harcadığı enerjiye ve yaptığı işe göre kalori alması gerekmektedir. Hareketli bir işe sahip olanlar için günlük kalori ihtiyacı 2200 kaloridir. Bu kaloriyi alırken her besinden tüketmeli ve yüksek kalorili gıdalardan da az tüketmeliyiz. Çünkü vücudumuzun proteine, kolestrole, vitamine ve minerale ihtiyacı vardır. Bunları farkı yemekler yiyerek elde edebiliriz. Zayıflama kürlerinde en zor uygulama Türk toplumunun alışkanlığı olan karbonhidratlı gıdaların (ekmek, tahıl, pirinç vs.) gibi besinlerin azaltılmasıdır. Kepekli ekmek ile beyaz ekmek arasında kalori bakımından çok az fark vardır. Kepekli ekmek 200gr 400 kaloridir. Beyaz ekmek ise 200 gr 500 kaloridir.

Bir haftada zayıflamanın yolları neler? Hem de sağlıklı bir şekilde!

Karbonhidratlı gıdaların fazla alınması sindirim sistemini bozmaktadır ve bağırsaklarda gıdaların fazla kalınmasını sağlar. Tabi ki bu da mideyi, safrayı, karaciğeri ve kalbi de etkilemektedir. Sağlıklı yaşam için, doğal gıdalarla beslenmeli ve doğal yaşam tarzı benimsenmelidir.

Çikolata, asitli meşrubat ve konserve gibi gıdalardan uzak durulmalıdır. Bu gıdalara konan katkı maddeleri bağırsak ve böbreklerin aşırı çalışmasını etkiler. Aşırı proteine yüklenilmesinden dolayı da böbreklerde taş oluşumunu sağlamaktadır. Bu sebeple bol bol sebze ve meyve tüketmeliyiz.

Sağlıklı yaşam için çok fazla siyah çay, kahve ve sigaradan uzak durmak gerekir. Sabah kahvaltısında siyah çay yerine süt, meyve suyu, doğal kekik, ıhlamur, kuşburnu, yeşil çay ve adaçayı gibi çaylar tüketmeliyiz. Sağlıklı bir hayat sürmek için akşam yemeklerini erken saatte ve az tüketmeliyiz. Böylece hem sağlıklı hem de formda kalmak oldukça mümkündür.

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren takipçilerine güvenilir ve anlaşılabilir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Sahip olduğu uzman kadrosuyla güzellik, sağlık ve diyet konularında faydalı içerikler sunmaktadır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
 
Fitolsen Zayıflama Çayı (Hapı)
  • 17 TEMMUZ 2020
  • 14 görüntülenme
 
3 Günde 3 Kilo Verdiren Düz Karın Detoksu
  • 31 MAYIS 2020
  • 27 görüntülenme
 
Elma Sirkesi ile Zayıflayanlar
  • 1 MAYIS 2020
  • 54 görüntülenme
 
İnek sütü alerjisi anne diyet listesi
  • 5 MART 2020
  • 66 görüntülenme
1 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.
Ebru Bektaşoğlu
5 ay önce

Merhabalar,

Öncelikle emeğinize sağlık. Birçoğumuz virüse karşı tedbir amaçlı evlerde olduğumuz şu günlerde yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmezsek kilo alabiliriz. Bu nedenle hem beslenmemize dikkat ederek hem de düzenli egzersiz yaparak kilo kontrolü yapabiliriz. Sağlıklı beslenme tüyolarınd

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.