En İyi Gözenek Küçültücü Kremler

En İyi Gözenek Küçültücü Kremler

Cildinizde görünümü yüzünden size rahatsızlık veren gözenekler olabilir. Hassas cilde sahip insanların korkulu rüyası olan gözenekler bazen güneş bazen de hava kirliliği yüzünden oluşabilmektedir. Ciltte oluşan gözenekler cilde sağlıksız ve mat bir görüntü katar. Bu gibi durumlarda Gözenek sıkılaştırıcı kremler gözeneklerin toparlanıp eski hallerine dönmelerini sağlar. Eğer düzenli olarak aksatılmadan kullanılırsa gözenekler kalıcı olarak sıkılaşmış bir şekilde kalabilir. İlk kullanımda geçirebilen kremlerde mevcut fakat uzun süreli bir etki göremeyebilirsiniz bu yüzden düzenli kullanmak çok önemli. İşte gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacak kremler:

 

Guerlaın Abeille Royale: Bu gözenek sıkılaştırıcı krem diğer kremlere göre biraz daha pahalı fakat çok küçük bir miktar da kullanmak bile tüm cildiniz için yeterli olacaktır. Eğer düzenli olarak kullanırsanız gözle görülür bir etki bırakıyor. Abeılle Royale tüm cildinizi aydınlatıyor ve cilt tonunu da eşitliyor. İçesinide bulunan arı sütü ve meyan gibi doğal maddeler gözeneklerin etkili bir şekilde sıkılaşmasını sağlıyor. Ayrıca cilt lekelerine de iyi gelen bir krem.

 

Skin Food: Skin food bir Güney Kore markası ve Türkiye de bulmak aslında biraz zor olabiliyor. Skin food gözenekler için oldukça etkili çünkü içeriğinde Sake bulunuyor. Sake pirinçten yapılan bir şaraptır ve pirinç şarabı ciltte ki yağ kontrolünü çok iyi ayarlıyor. Sadece gözenekler için etkili değil aynı zaman da akneler içinde çok etkili bir ürün. Kısacası yağlı ciltler için harika bir ürün.

 

Origins Clear Improvement: Bilindiği gibi gözeneklerin küçültülmesi için ilk yapılması gereken şey gözeneklerin içinde ki kirlerden kurtulmaktır. Bu krem ise bir kömür maskesi görevi görüyor. İlk kullanımdan sonra bile gözle görülür bir etki uyguluyor. Banyodan sonra sıcaklıktan dolayı gözenekler açık olduğu için içinde ki kir ve yağlar yumuşar. Yani banyo sonrası kullanım en etkili kullanım türüdür.

 

Boscia Luminizing: Bu krem eskiden piyasa da gözenekler için çok popüler olan siyah kömür maskelerin yenilenmiş hali gibi. Luminizing gözenekleri sıkılaştırmakla kalmıyor aynı zamanda cildinizi aydınlatıyor. İçerisinde bulunan kömür sayesinde gözeneklere dolmuş olan kirler ve yağlar çekiliyor. Bu sayede gözenekleriniz temizleniyor. Eğer düzenli olarak kullanırsanız gözeneklerinizin görünümü azalacaktır.

 

Perricone MD: Kremlerden bu kadar bahsetmişken toniklerden bahsetmesek olmazdı. Gözenekler temizlendikten sonra mutlaka tonik uygulamalısınız çünkü tonik gözenekleri küçültmektedir. Perricone MD ise en iyi gözenek küçültücü toniklerden birisidir. Şişesi biraz eczane de satılan diğer ilaçları andırıyor fakat bu tonik sayesinde büyük gözenekler bile küçülüyor. Perricone MD sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulanmalıdır. Düzenli kullanmanız etkisini görmeniz açısından oldukça önemlidir…

 

Aztec Secret Healing: Bu krem hakkında kötü yorum neredeyse hiç yok. Amazon’un güzellik kategorisinde en çok satılan ürünlerden birisidir. Aslında bu ürüne krem demek biraz yanlış çünkü daha çok bir maske gibi. Biraz değişik bir ürün çünkü ilk geldiğinde toz olarak geliyor ve elma sirkesi ile karıştırılıp bir kil haline getirilmesi gerekiyor. Düzenli kullanımdan sonra gözeneklerinizin küçüldüğünü siz de göreceksiniz. Ayrıca sadece gözenek değil ciltteki sivilce ve aknelere de iyi geliyor.

Cilt sağlığı için yapılması gerekenler nelerdir?

Kıehl’s Precision Lifting: Bu gözenek sıkıştırıcı kremin içinde maya bulunuyor. Mayanın içinde çok fazla antioksidan var o yüzden biraz değişik bir krem. Antioksidanlar hücreleri yenilemektedir. İlk kullanımda etkisini hemen göstermese de düzenli kullanım sonrası gözeneklerinizin sıkıştığını ve cildinizin daha yumuşak olduğunu hissedeceksiniz. Gözenekler üzerinde etkisini hızlıca gösteriyor ve yüz hatlarını belirginleştiriyor.

 

Kiehl’s Rare Earth: Bu kremin ana maddesi beyaz kil ve cilt temizliğinde gerçekten oldukça etkili bir maske. Kremlerden bahsettik bir de maskelere göz atalım. Eğer haftada bir bu maskeyi kullanırsanız cildinizdeki gözenekler derinlemesine temizlenecektir. Ayrıca sıkılaştırılmasına da yardımcı olur. Bir de bu maske ciltteki bakteri ve toksinleri yok eder, bu sayede cildinizde sivilce ve akne gibi lekeler oluşmaz.

Cilt lekelerine bitkisel kesin çözüm – Bitkisel kürler

Eğer sizde gözeneklerinizin sıkılaşmasını istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz ürünlerden size en uygun olanını seçerek kullanmaya başlayın, farkı göreceksiniz. Gözenekleriniz için sadece kremlerden değil, olabildiğine maske ve toniklerden de bahsetmeye çalıştık çünkü bildiğiniz üzere sadece krem tek başına etkili olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda da tonik ya da maskeler yardımcı rolüne giriyorlar.

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren takipçilerine güvenilir ve anlaşılabilir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Sahip olduğu uzman kadrosuyla güzellik, sağlık ve diyet konularında faydalı içerikler sunmaktadır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.