Coronavirüs vaka sayısı 947’e, can kaybı 21’ye yükseldi

Coronavirüs vaka sayısı 947’e, can kaybı 21’ye yükseldi

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, kendi Twitter hesabından yaptığı son duyuruda Türkiye’de Coronavirüs görülen 947 vaka olduğunu, bununla birlikte can kaybının 21’e yükseldiğini açıkladı.

Ülkemizdeki güncel vaka sayısı: 947
Ülkemizdeki güncel ölüm sayısı: 21

Hastalıktan nasıl korunabilirsiniz?

Maalesef virüsten korunmak için bugüne kadar bulunmuş bir aşı söz konusu değildir. Bu sebepten korunmada şimdilik en çok tercih edilen yöntem hastalık bulgusu gösteren bireylerden her türlü temas etmekten kaçınmaktır. Solunum yolu enfeksiyonuna neden olan çok sayıda virüsün (grip, nezle virüsleri vb.) toplumda yaygın olarak dolaşmakta olduğu kış aylarında sadece Coronavirüs’ten değil, diğer tüm virüslerden korunmak için el temizliğine dikkat edilmesi, temiz olmayan ellerin göz, ağız ve buruna götürülmemesi çok önemlidir.

65 yaş üzeri bireyler dikkat!

Ülkemizde son alınan tedbirler çerçevesinde yüksek risk grubu kabul edilen 65 yaş üzeri bireylerin sokağa çıkması sınırlandırılmıştır. Bu konuya dikkat edilmesi herkesin sağlığının korunması bakımından oldukça önemli olacaktır.

Coronavirüs belirtileri hakkında hazırladığımız detaylı makaleye göz atmayı unutmayın. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Koronavirüs belirtileri ne zaman, nasıl başlar?

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren takipçilerine güvenilir ve anlaşılabilir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Sahip olduğu uzman kadrosuyla güzellik, sağlık ve diyet konularında faydalı içerikler sunmaktadır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.