Corona Virüs Türkiye’de 1 ay içerisinde 5 bine ulaşabilir!

Corona Virüs Türkiye’de 1 ay içerisinde 5 bine ulaşabilir!

Corona Virüs’e karşı alınan önlemler çerçevesinde kurulan Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Alpay Azap’tan dün salgınla ilgili endişe verici bir haber geldi. Türkiye’de alınan önlemlerin şimdilik son derece yeterli olduğunu belirten Azap buna rağmen bir ay içerisinde görülebilecek vaka sayısının 5 bine ulaşabileceğini belirtti. Bu yüzden Türk halkının aldığı önlemlere devam etmesini ve yetkililerden gelen açıklamalara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İnsanların birbirine 3-4 adımdan fazla yaklaşmaması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Alpay Azap, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bütün seçenekleri en ince ayrıntısına kadar tartışıyoruz ama bir önlem alırken, o aldığınız önlemin getirecekleri var, faydalar var. Bir de götürecekleri var. Sebep olacağı birtakım olumsuz sonuçlar var. Dolayısıyla bunları iyi düşünüp taşınmak lazım. Açıkçası bugün uzun tartışmaların sonunda henüz öyle bir noktada olmadığımız için, bir sokağa çıkma yasağı gibi bir şeye, İtalya’daki gibi bir duruma ihtiyacımız olmadığını düşündük.

Ama bu sosyal mesafeyi koruma meselesini sürekli hatırlatıyoruz. Zaten alınan tedbirlerin önemli bir kısmı tamamen bunu sağlamaya yönelik. Yani insanların birbirlerine bir metreden, 3-4 adımdan daha fazla yaklaşmasını engellemeye yönelik. Kalabalık mekanlarda bir arada durmalarını, havalandırması iyi olmayan yerlerde bir arada uzun zaman geçirmelerini engellemeye yönelik şeyler. Çünkü bu virüs, bu durumda çok kolay yayılıyor. Vatandaşlarımız da hep bunu düşünsünler. Bu tedbirler bunu sağlamak için alınıyor. Ona göre hayatlarını planlarlarsa, bu salgını çok fazla yayılma fırsatı bulamadan ülkemizde atlatabilir diye ümit ediyoruz.

Corona Virüs’e karşı dikkat edilmesi gerekenler ve önlemler yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz:

Corona Virüs Rehberi: Hurafeler, Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Önlemler

Sağlıklı Bireyler yayın hayatına Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Kurulduğu tarihten itibaren takipçilerine güvenilir ve anlaşılabilir bilgi sunmayı hedeflemektedir. Sahip olduğu uzman kadrosuyla güzellik, sağlık ve diyet konularında faydalı içerikler sunmaktadır.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.